1. 4. 2020

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) v kooperaci s krizovým štábem města Plzeň omezily v minulém týdnu provoz na vybraných linkách městské veřejné dopravy. Po celou dobu omezení je situace monitorována i díky automatickému počítání cestujících a PMDP reagují tak, aby nedocházelo k přeplněnosti vozů. U vybraných spojů již došlo k posílení.

„V současné situaci je pro nás nejdůležitější, aby nedocházelo k přeplňování vozů, proto situaci nepřetržitě sledujeme a v případě potřeby co nejrychleji reagujeme,“ říká Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a dodává: „Na vybraných linkách jsme zavedli mimořádné posilové spoje nebo jsme přistoupili k dodatečnému nasazení velkokapacitních vozů.“

Aktuálně PMDP evidují pokles cestujících v průměru o 70 %. Zároveň však došlo ke zvýšení nároků cestujících na vnitřní prostor vozidel a v případě mírného zaplnění se již cítí nekomfortně. Tento problém byl z větší části vyřešen zavedením posilových spojů. Již v minulém týdnu PMDP posílily spoj jedoucí z Křimic ve 22:09 na lince 41 druhým autobusem, který jede ve stejný čas. Na lince 15 pak byly na většinu spojů nasazeny velkokapacitní trolejbusy. Na začátku tohoto týdne došlo k zavedení mimořádných posilových spojů po trase linky 15 s odjezdem 5:46, 6:32 a 13:08 od Hlavního nádraží a 6:13 a 13:58 z Borských polí. Zároveň na vybrané spoje linek 29, 33 a 34 byly nasazeny kloubové autobusy.

„Po přijetí nejnovějších opatření ze záznamu vyplývá, že v současnosti nedochází k výraznějšímu přeplňování vozů městské veřejné dopravy, a to ani během přepravních špiček,“ říká Jiří Ptáček, generální ředitel PMDP, a doplňuje: „Další změny a případné posílení provozu by mohly být realizovány po Velikonocích, v návaznosti na vývoj vyhlášených opatření, nicméně jsme připraveni neprodleně reagovat na jakékoliv požadavky, které na nás budou ze strany krizového štábu města Plzně kladeny.“

PMDP touto cestou děkují cestujícím za vzájemnou ohleduplnost a dodržování všech nařízení a doporučení, které jsou v tuto chvíli v souvislosti s pandemií v platnosti. Všechny důležité zprávy včetně aktuálních informací o změnách v dopravě naleznou cestující na webových stránkách www.pmdp.cz.

 

Kontakt pro média:

René Vávro

mobil: +420 724 901 453

e-mail: vavro@pmdp.cz

 

TZ - posílení vybraných spojů MHD

zpět ...