Desítky černých pasažérů využili druhou šanci

7. 10. 2021

Ve středu 20. září dávali revizoři Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) zachyceným černým pasažérům šanci na nápravu, již potřetí v letošním roce. Všichni cestující, kteří byli odhaleni bez platného jízdního dokladu, mohli využít podmíněnou amnestii, pokud si zakoupili předplatný kupon v minimální délce 3 měsíců, a vyhnout se tak pokutě. Amnestii tentokrát využilo téměř 50 % černých pasažérů, kteří při přepravní kontrole měli o voucher zájem.

Podmíněnou amnestii pro cestující bez jízdního dokladu PMDP realizují pravidelně již devátým rokem a dosud druhou šanci využívalo průměrně necelých 16 % cestujících. Při poslední akci rozdali pracovníci přepravní kontroly 91 voucherů s tématikou kampaně „Nemám černý svědomí“. Voucher je možné využít do 15 kalendářních dnů od záchytu a nyní už PMDP vědí, že ho využilo 43 cestujících.

„Jedná se o nejvyšší využití voucherů od roku 2013, kdy jsme začali podmíněnou amnestii realizovat. Jsem rád, že se nám touto cestou daří motivovat cestující bez platného jízdního dokladu k nákupu předplatného,“ říká Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a doplňuje: „V letošním roce akci ještě jednou zopakujeme.“

Cestující při využití voucheru nejčastěji dobíjejí předplatně v minimální délce 3 měsíců, ale někteří zvolí i variantu předplatného na půl roku nebo rovnou na celý rok.

Kontakt pro média:

René Vávro

mobil: +420 724 901 453

e-mail: vavro@pmdp.cz

 

TZ - amnestie pro černé pasažéry

 

TZ - amnestie září 2021

zpět ...