Desítky včerejších černých pasažérů mohou využít druhou šanci

22. 6. 2021

V pondělí 21. června vyšly Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) již podruhé v letošním roce vstříc černým pasažérům. Všichni cestující zachycení bez platného jízdního dokladu mohou využít podmíněné amnestie a zakoupením předplatného kuponu v minimální délce 3 měsíců se vyhnout pokutě. Od letošního roku již nově bez poplatku 40 Kč.

Za včerejší den rozdali pracovníci přepravní kontroly téměř 50 voucherů s tématikou kampaně „Nemám černý svědomí“. Kolik cestujících voucher využije, budou PMDP vědět za 15 dní, přesně takovou dobu je totiž amnestie od záchytu platná.

„V letošním roce plánujeme podmíněnou amnestii ještě minimálně dvakrát zopakovat. Chceme tak pozitivně motivovat cestující bez platného jízdního dokladu k nákupu předplatného,“ říká Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a doplňuje: „Černí pasažéři díky amnestii mohou ušetřit částku za pokutu a minimálně následující tři měsíce se nemusí obávat další pokuty.“

Cena plnocenného předplatného na 93 dní vychází na částku 1 270 Kč, výše pokuty (pokud je uhrazena do 15 kalendářních dní) je 1 000 Kč.

 

Kontakt pro média:

René Vávro

mobil: +420 724 901 453

e-mail: vavro@pmdp.cz

 

TZ - amnestie

zpět ...