Plzeň v sobotu přivítala trolejbusové fanoušky z celého Česka i ze zahraničí

4. 10. 2021

Do bývalého depa plzeňského dopravního podniku (dnes DEPO2015) si v sobotu našlo cestu celkem 4 300 návštěvníků. Oslavy 80 let provozu a 85 let výroby trolejbusů v Plzni, které organizovaly Plzeňské městské dopravní podniky, a.s., společně se ŠKODA Electric, a.s., nabídly účastníkům bohatý program, jehož součástí byly jízdy historickými vozy po oba víkendové dny.

„Tak velký zájem o historii i současnost plzeňských trolejbusů nás opravdu velmi těší a bylo krásné vidět, že se prolíná napříč všemi generacemi,“ říká Jiří Ptáček, generální ředitel PMDP, a dodává: „Návštěvníkům jsme nabídli opravdu nabitý program. Nerad vyzdvihuji jen některé body, ale za zmínku určitě stojí křest dvou krásných publikací nebo pojízdná replika trolejbusu Pressburg z roku 1909. Přálo nám i počasí a účastníci si tak mohli užít oslavy se vším všudy.“

V průběhu celého dne probíhaly v depu zajímavé přednášky, k vidění byly kromě historických a provozních vozů také ty technologické, pojízdné modely nebo trolejbusová výstroj a další exponáty. Do Plzně zavítaly například trolejbusy z Technického muzea v Brně (6 Tr, 7 Tr, T 11), které v sobotu a v neděli vozily dopravní nadšence po speciální lince, nebo trolejbus z amerického Daytonu (14 TrE2).

Mezi návštěvníky byli hosté z Německa, Velké Británie, Maďarska či Polska, pamětníci i mladí fanoušci veřejné dopravy. Sobotní program ukončily speciální večerní jízdy.

Kontakt pro média:

René Vávro
mobil: +420 724 901 453
e-mail: vavro@pmdp.cz

TZ Trolejbusové oslavy

 

zpět ...