1. 2. 2021

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) dnes spouští nový web jízdních řádů. Ten překvapí svým inovativním vzhledem, je responzivní a také nabízí vyznačení nalezených spojení na mapě.

Na konci loňského roku PMDP spustily pilotní verzi nového webu jízdních řádů, otestovaly jeho funkčnost a dnes web přechází do ostrého provozu na své známé adrese jizdnirady.pmdp.cz. Změna se netýká jen vzhledu, ale celého systému jízdních řádů v pozadí.

„Nový systém obsahuje i zcela nové rozhraní pro naše dispečery, kteří cestující informují o komplikacích v dopravě prostřednictvím mobilní aplikace, webu, e-mailu a Twitteru. V minulých letech se ukázalo, že jde o jednu z nejvíce využívaných informačních služeb. Samotný web navštíví denně v průměru okolo 10 tisíc uživatelů,“ popisuje Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva PMDP.

Nový web je přizpůsoben i pro připojení z tabletů nebo mobilních telefonů, ale určitě nemá nahradit oblíbenou mobilní aplikaci Moje PMDP. Naopak tato aplikace začne v nejbližší době sama využívat data z nového systému jízdních řádů.

„Věříme, že veřejnost přijme tuto změnu pozitivně. Z pilotního provozu jsme zatím měli samé pozitivní reakce uživatelů, kteří chválili přehlednost a zároveň jednoduché používání. Součástí jsou nově i mapy s vyznačením dopravního spojení, které chceme dále ještě vylepšovat. Inspirovat jsme se snažili u řady zahraničních poskytovatelů dopravy,“ říká Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva PMDP a dodává: „Předchozí web jízdních řádů již neodpovídal požadavkům moderní doby a dnešním technickým možnostem.“

Systém jízdních řádů připravovala přímo na míru potřebám PMDP firma ABIRAIL CZ s.r.o. Obě společnosti počítají se spoluprací i při jeho dalším vývoji, jehož cílem bude další zvyšování kvality poskytování informací pro cestující. Plzeňští dopraváci uvítají všechny připomínky, náměty a hodnocení nového webu na emailové adrese jizdnirady@pmdp.cz.

 

Kontakt pro média:

René Vávro

mobil: +420 724 901 453

e-mail: vavro@pmdp.cz

 

TZ - Nový web JŘ

zpět ...