21. 4. 2022

Úspěšný pořad Bus salon, který vznikl ve spolupráce Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) a známého herce Václava Kopty, oslovil statisíce diváků. Seriál pro milovníky a fanoušky veřejné dopravy po devíti měsících dorazil do konečné zastávky, když byl začátkem března publikován jeho poslední díl. Ve svém putování mezi městy herec Václav Kopta představil moderní vozidla i historické skvosty, odkryl zajímavá místa, vysvětlil technické detaily a povídal si s kolegy v dopravních podnicích o jejich pracovním a někdy i soukromém životě. Bus salon si získal spoustu fanoušků a pravidelných diváků.

„Původním záměrem bylo stručně představit SDP ČR, ale hned na začátku spolupráce bylo jasné, že toho máme daleko víc, co můžeme veřejnosti ukázat. Klíčové bylo nadšení průvodce celého seriálu Vaška Kopty, který má k autobusům a veřejné dopravě vůbec velmi pozitivní vztah. K dokonalosti celé dílo dovedla perfektní produkce společnosti Eventhouse a neobešli bychom se ani bez výborné spolupráce s jednotlivými dopravními podniky,“ vysvětlil ředitel Dopravního podniku města České Budějovice Slavoj Dolejš, který ve SDP ČR předsedá odborné skupině Marketing a na tvorbě seriálu se také významně podílel.

Bus salon měl premiéru začátkem července 2021 a každý další týden (až na pár výjimek) byl publikován další díl, celkem jich tvůrci natočili 34. Seriál mohli diváci sledovat na YouTube nebo Facebooku SDP ČR. Další diváky si získal díky sdílení na sociálních sítích dopravních podniků. Celkově se Bus salon zobrazil na Facebooku více než 3 300 000krát, na YouTube to bylo dokonce 15,6 milionu zobrazení a téměř 900 tisíc zhlédnutí. Nejúspěšnější díl s názvem Plzeň pod proudem má přes 188 tisíc shlédnutí. Při natáčení měl Vašek Kopta možnost řídit více než 50 různých typů autobusů nebo trolejbusů, podíval se do kabiny tramvaje, lanovky nebo do kormidelny výletní lodi.

Všechny díly Bus salonu je možné shlédnout na tomto odkazu.

„Autobusy byly Vaškovou vášní už od dětství a natáčením Bus salonu si prý splnil svůj životní sen. Téměř v každém městě vyjel Vašek do ostrého provozu bez jakékoliv předchozí přípravy a v několika případech dokonce na ostré lince s reálnými cestujícími. Celkem se natáčelo v rekordním čase 23 dní,“ přiblížil natáčení Jiří Nevečeřal z produkční společnosti Eventhouse.

Cílem pořadu bylo ukázat, co vše se skrývá pod pojmem městská hromadná doprava, kterou tvoří nejen dopravní prostředky, ale zejména lidé a jejich odhodlání již mnoho desítek let. Protože se spolupráce mezi SDP ČR a Václavem Koptou osvědčila, můžeme se na něj těšit v dalších projektech, které již brzy odhalíme.

„Většina z nás se na nový autobus, trolejbus či tramvaj dívá jako na stroj, srdcař se jim ale zadívá do jejich očí a ví, že se už poněkolikáté a znovu velmi upřímně zamiloval…“ Václav Kopta

 

Kontakt pro média:

Linda Hailichová

tisková mluvčí SDP ČR

media@sdp-cr.cz

603 881 018

www.sdp-cr.cz

 

TZ SDP ČR - Bus salon

zpět ...