Z Lobez přes několik výhledů až na Radyni

Kategorie: Celodenní, za výhledy

Délka: 17,7 km

Občerstvení na trase: ano

Výchozí bod: zast. Divadlo Alfa, linka č. 11 a 15

Koncový bod: zast. Starý Plzenec, Vilová čtvrť, linka č. 50 a 51


Ze zastávky Divadlo Alfa sejdete k řece a proti proudu řeky se vydáte směrem k Božkovskému ostrovu, po cestě narazíte i na krásné jezírko a při troše štěstí potkáte i několik zvířátek. Božkovský ostrov nemůžete minout.

Vejdete do areálu, přejdete most a dáte se na stezku vedoucí až do Koterova. Na stezce do Koterova si dejte pozor, pokud fouká silnější vítr. Vzhledem k otevřenému prostranství se občas jde opravdu těžko. Přibližně po půl hodince (cca po 2,5 km) vyjdete u Koterovské návsi.

V Koterově se vydáte po hlavní ulici, kolem kaple a přibližně po deseti minutách chůze (už mimo Koterov) je odbočka na stezku vedoucí do Starého Plzence.

Stezka do Starého Plzence je dlouhá 3 km a je ukončena na Malé straně. Na rotundu sv. Petra a Pavla to už je pak opravdu kousek. Čeká vás sice malý výšlap, ale za tu vyhlídku to stojí. Poté co se pokocháte výhledem, tak se můžete vydat dál na cestu. Po hlavní ulici pak dojdete na náměstí, kde odbočíte na Radyňskou ulici. Ani ne po jednom kilometru na vás čeká Staroplzenecká restaurace, která je ideálním místem k odpočinku a občerstvení, než budete pokračovat dál.

Přibližně 100 metrů po vstupu do lesa odbočte doprava směrem k lomu a po značené stezce pokračujte přes dvě vyhlídky, kde se dají pořídit opravdu parádní fotografie, až na vrchol ke hradu Radyně, kde vás čeká další krásný výhled. Pokud máte ještě hlad nebo si potřebujete dát vychlazené osvěžení, tak můžete využít restauraci Pod Radyní. Pak už jen cesta zpět po značené žluté stezce na Radyňskou ulici, kde se ze zastávky Starý Plzenec, Vilová čtvrť dostanete zpět do Plzně.

IMG_8226IMG_8231IMG_8225IMG_8237Rotunda sv Petra a PavlaVýhled od rotundyVýhled RadyněVýhled na Radyni