Kategorie: krátké, gastro výlety

Délka: 4,8 km

Občerstvení na trase: ano

Možnost koupání: ano

Výchozí bod: zast. Bolevec, konečná tramvajové linky č. 1

Koncový bod: zast. Bolevecký rybník, linka č. 30


Bolevecké rybníky, které na trase navštívíte, patří do Bolevecké rybniční soustavy, která byla založena v roce 1460 především kvůli chovu kaprů a výrazně přispěla k rozvoji rybníkářství v Plzni. Původně obsahovala asi 17 vodních ploch různých velikostí, z nichž každá přesně plnila svoji funkci.

Výlet začíná na konečné linky č. 1 v Bolevci. Vydejte se podél hlavní silnice na Třemošnou a po 300 metrech přejděte na pravou stranu silnice, přejděte železniční přejezd a mírně z kopce projděte místní zahrádkářskou kolonii, cca po 300 m je po levé straně vchod do Arboreta Sofronka. Od Sofronky pokračujte 200 m po asfaltové silnici a následně zatočte doprava a jděte cca 400 m po lesní cestě až k Seneckému rybníku.

Pokračujte lesní cestou k dalšímu k rybníku Košinář a poté dál k Boleveckému rybníku. Během procházky si lze na řadě míst odpočinout nebo si rozdělat oheň. Na rozcestí u Boleveckého rybníka je možnost občerstvení i koupání na písčité pláži. 

Cestou podél Boleveckého rybníka k cíli je na trase jeskyně, která bohužel není přístupná veřejnosti. Cestou od jeskyně k cíli trasy lze obdivovat památné duby staré kolem čtyř set let. A před nástupem do autobusu se lze ještě posilnit v restauraci Point v těsné blízkosti zastávky. Doporučujeme domácí dezerty či burgery, v zimě na zahřátí svařák a v létě ledovou kávu!

IMG_8314IMG_8326IMG_8306IMG_8297IMG_8323IMG_8296IMG_8295IMG_8290Vyhlídka BolevákIMG_8287 Foto: Pointbarfood  Foto: Pointbarfood  Foto: Pointbarfood  Foto: Pointbarfood