Kategorie: krátké, za výhledy

Délka: 3,2 km

Typ: okruh

Výchozí a koncový bod: zast. Slupská, linka č. 25, 41 a 56


Poté co vystoupíte na zastávce Slupská, dejte se zpět a hned první odbočku zatočte vlevo. Půjdete stále rovně mezi domky, až narazíte na konec asfaltové cesty a uvidíte betonové truhlíky, ze kterých je udělaný vstup k lesu. Během chvilky si budete říkat, že ani není možné, že jste stále v Plzni.

Přibližně po čtvrt kilometru dorazíte k lesu, který je propletený různými stezkami. Po příchodu k lesu se dejte rovně a pokračujte po hlavní cestě přibližně 15 minut, než dojdete na křižovatku. Na té se dejte vpravo. Po několika metrech narazíte na další rozcestí, kde se dáte vlevo. Pak už půjdete stále za nosem, než dorazíte k vyhlídce Čertova kazatelna.

Pokud se nebojíte výšek, tak je vyhlídka ideální k odpočinku a občerstvení. Jen buďte opatrní, jelikož přístup na vyhlídku není úplně ideální. Až si odpočinete a užijete si výhled, tak se vraťte na cestu a pokračujte rovně. Cesta se bude pomalu, ale jistě, stáčet vlevo. Přibližně po půl kilometru pak na rozcestí odbočíte vlevo a cesta vás podél louky zavede až na začátek lesa, odkud se stejnou cestou vydáte zpět na autobusovou zastávku.

Pokud se budete chtít před cestou z Vinic ještě občerstvit, tak můžete zajít do Coffee city, kde dělají ve všední dny i výbornou pizzu.

Cesta k lesuČertova kazatelnaVyhlídka na PlzeňLesem vede velké množství cestiček