Okolo Chlumu podél bývalé železniční trati

Kategorie: krátké

Délka: 2,8 km

Výchozí bod: linky 16 a 17, konečná Doubravka 

Koncový bod: linka č. 28, zast. Bukovec


Z konečné zastávky trolejbusů Doubravka se vydejte přibližně 50 metrů zpět po hlavní silnici podél malé vodní nádrže a hned za ní odbočte doprava.

Asfaltová cesta vás provede okolo hezkého parku až k nově zrekonstruované křižovatce před začátkem nově vystavěného železničního tunelu. Jako připomínku stavby tohoto více než 4 km dlouhého železničního tunelu, který byl dostaven v roce 2018, zde najdete originální pomník – část vysloužilého razicího štítu.

Podejděte koleje a dejte se po lehce stoupající cestě vpravo. Po cestě najdete dřevěný altánek, odkud můžete například sledovat západ sluníčka. Asfaltová cesta obkrouží celý vrch Chlum, na jeho druhé straně se dostanete k bývalé železniční trati, při pohledu doleva už jsou koleje zcela odstraněné, vpravo pokračují dále. Jaký je čeká osud, se zatím neví.

Až dojdete na konec cesty k malému viaduktu, zabočte vpravo a po pár desítkách metrech dojdete na zastávku autobusu č. 28, Bukovec, odkud se můžete vydat zpět do Plzně.

Pokud byste si rádi procházku ještě prodloužili a jste připravení na obtížnější terén i značné převýšení, vydejte se po zelené turistické značce přímo nahoru na rozhlednu Chlum. Zelená trasa vás potom dovede zpět na konečnou trolejbusů Doubravka.

Tip: Celá procházka vede po asfaltové cestě, zvládnete ji tedy například i s kočárkem.

Pohled na park PotočníOriginální pomník výstavby Ejpovického tuneluKrásné výhledy na PlzeňKrásné výhledy na PlzeňČást bývalé železniční trati již byla odstraněna, část kolejí ještě najdete.