Procházka kolem rotundy sv. Petra a Pavla

Kategorie: krátké, za výhledy

Délka: 3,2 km

Typ: okruh

Výchozí a koncový bod: zast. Starý Plzenec, Malá Strana , linka č. 51


Poté co vystoupíte na zastávce Starý Plzenec, Malá Strana, přejdete silnici a před mostem odbočíte doleva, sejdete mírný kopeček a dáte se cestou vlevo. Přibližně po 200 m odbočíte mírně vpravo a po několika metrech narazíte na odbočku, která vede přímo k rotundě, tou se ale nedáte a budete pokračovat rovně. Po jednom kilometru dojdete na rozcestí, kde se nacházejí Boží muka sv. Marka. Odbočíte doprava a po pár minutách dorazíte na první vyhlídku, kde si můžete odpočinout. Svačinku bych si zde nedával, tu bych si schoval až na vyhlídku u rotundy.

U vyhlídky opět odbočíte vpravo a po necelém kilometru dorazíte k rotundě sv. Petra a Pavla. Po cestě ještě narazíte na základy kostela sv. Kříže a sv. Vavřince. Vyhlídka u rotundy opravdu stojí za to, když vás zastihne dobré počasí, máte před sebou Starý Plzenec jako na dlani a k tomu krásný výhled na hrad Radyni. U rotundy je několik laviček, kde si můžete dát občerstvení a užít si výhled. Poté už sejdete prudký kopec dlouhý necelých 300 m a jste opět na Malostranském náměstí, kde okružní trasa začínala. Stačí se jen vrátit na hlavní cestu, kde opět nastoupíte na linku č. 51 jedoucí na Slovany.

Tip: Pokud si chcete dát před cestou do Plzně ještě něco dobrého k obědu, tak stačí popojít necelých 400 m směrem na náměstí ve Starém Plzenci, kde se přímo u zastávky Starý Plzenec, náměstí nachází restaurace Český dvůr.

Cesta nejprve vede lesíkem.Boží muka sv. MarkaVyhlídka s altánem.Vycházka to bude hezká za sluníčka......i za horšího počasí.Celou cestou vás provedou informační tabuleNaučná stezka nese název Stará Plzeň a kupciRotunda vybízí k odpočinku a svačiněVýhled na Starý Plzenec a hrad Radyně