Kategorie: krátké

Délka: 5,6 km

Občerstvení: ne

Výchozí bod: zast. Zoologická zahrada, linka č. 4

Koncový bod: zast. Pošta logistika, linky č. 41 a 56

 

Ze zastávky Zoologická zahrada projděte podchodem a vydejte se rovně Lochotínským parkem. Cestou se podívejte k Poustevníkovo jeskyni, kde se nachází socha poustevníka Lochoty. Dále pokračujte kolem téměř desetimetrového obelisku a lochotínského amfiteátru k hlavní bráně Zoologické zahrady. Cestou minete hezké dětské hriště a uvidíte klokany a další zvířata. Vydejte se dále rovně po cyklostezce až k hlavní silnici, odbočte doleva a po pár metrech se dejte po zelené turistické naučné trase doprava. 

Přes lávku pokračujte dál po stezce, která kopíruje řeku Mži, a užívejte si výhledy po okolí. Na konci cesty odbočte doleva a nechte se pěknou alejí dovézt až na hlavní silnici. Když se vydáte doleva, tak po pár desítkách metrů dojdete na autobusovou zastávku Pošta logistika, odkud za pár minut dojedete zpátky do Plzně.

Zajímavost:
Dle pověsti rytíř Lochota, přišel jednoho dne nenadále o své jmění i celou rodinu a uchýlil se do jeskyně nedaleko města, kde našel léčivý pramen. Zanedlouho za ním měli pro tento zázrak chodit lidé z celého okolí.
Socha poustevníka stála v parku, který byl součástí lochotínských lázní, přibližně do půlky 20. století. V souvislosti s revitalizací parku byl poustevník na své původní místo navrácen v roce 2013. Socha je k vidění přes mříž, která se veřejnosti otevírá například při rozdávání betlémského světla.

Lochotínský parkPoustevníkova jeskyněOkolo Zoo vede hezká cyklostezkaLávka přes řeku MžiVýhledy do okolíVýhledy do okolíVětšina trasy vede po hezké asfaltové cestě